LATO KWIATÓW W OTMUCHOWIE

Tony kwiatów, mnóstwo rękodzieła i tłumy zwiedzających – tak co roku wygląda Otmuchów podczas swojego kwiatowego święta, które w 2022 r. odbyło się już po raz 49.

Tradycyjnie imprezę otwiera barwny korowód kwiatowy z udziałem zagranicznych gości i reprezentacji gminy Otmuchów. Lato Kwiatów przyciąga licznych producentów roślin doniczkowych, ogrodowych, krzewów, drzew i ziół z Polski i zagranicy, a najpiękniejsze fantazyjne kompozycje roślinne można oglądać na wystawach w salach średniowiecznego zamku w Otmuchowie. Imprezie towarzyszą występy zespołów muzycznych i kabaretowych, gry i zabawy, a także rodzinne pikniki. Jest to wiodąca w Polsce impreza cykliczna o charakterze wystawienniczo-festynowym, poświęcona wystawie kwiatów, ale także biżuterii, kamieni szlachetnych, malarstwa, rzeźby, ceramiki, jak i licznych rękodzielników, którzy przedstawiają niepowtarzalne wyroby na malowniczych skwerach w centrum Otmuchowa. 

„Lato kwiatów” w 2012 i 2016 r. otrzymało główną nagrodę w Konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat OROT w kategorii wydarzenie.