WINNICA GODYLA PRZY PAŁACU PAWŁOWICE

WINNICA GODYLA PRZY PAŁACU PAWŁOWICE

Pałacowa Winnica Godyla została założona w 2015 roku na południowym wzgórzu Pawłowickiej Góry (249,5 m n.p.m.) w pobliżu Pałacu Pawłowice, którego budowniczy 150 lat wcześniej dokonali nasadzeń winnych krzewów – uprawa ta jednak nie przetrwała do dzisiaj. Aktualnie na powierzchni 2,6 ha uprawniane jest 10.000 winorośli odmian na wina białe: Solaris, Johanniter, Muscaris, Souvignier Gris, Siegerrebe, a na wina czerwone oraz różowe: Cabernet Cortis, Rondo oraz Regent.
Win można spróbować oczywiście w Hotelu & Restauracji & SPA Pałacu Pawłowice z 1864 r. To właśnie jego historia zainspirowała obecnych właścicieli (rodzinę Godyla) do założenia tu winnicy. Winnica i Pałac tworzą nierozerwalny duet. To właśnie w piwnicach budynku restauracji powstają tutejsze wina, które później już w butelkach dojrzewają w podziemiach pałacu.
Wina można oczywiście zakupić w Pałacu Pawłowice (stacjonarnie i wysyłkowo) oraz z wybranych sklepach specjalistycznych z winami oraz restauracjach.
Pałac Pawłowice zaprasza do odwiedzin winnicy połączonych z pobytem w Pałacu Pawłowice. Można także umówić się na samo zwiedzanie winnicy połączone z degustacją win oraz przekąsek (sery, szynki, oliwki, pieczywo). Rezerwacji można dokonywać pod numerem telefonu: +48 34 341 14 66.
 


Source URL: https://www.visitopolskie.pl/strona/smak-i-tradycja/1033-winnica-godyla-przy-palacu-pawlowice