KRAINA MIODU I MLEKA NA WEEKEND. KLUCZBORSKO-OLESKA LOKALNA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA

KRAINA MIODU I MLEKA NA WEEKEND - CERTYFIKAT OROT

Ziemia Kluczborsko-Oleska łączy w sobie unikalną przyrodę, wyjątkowe zabytki, do których należy najliczniejsza na Opolszczyźnie grupa 38 kościołów drewnianych, dobrze rozwinięte gospodarstwa eko- i agroturystyczne, dobrą bazę noclegową i gastronomiczną, replikę grodu rycerskiego i ciekawe imprezy. Region słynie z pysznego miodu i mleka. Tu urodził się ks. Jan Dzierżon, wybitny pszczelarz. 
Weekend na Ziemi Kluczborsko-Oleskiej to kompleksowa oferta spędzenia wolnego czasu umożliwiająca poznanie historii, przyrody i atrakcji tego obszaru. Całoroczny produkt skierowany do odbiorcy, obejmuje 5 tematycznych wycieczek po gminach Powiatu Kluczborskiego: 
W zdrowym ciele, eko-duch!, 
Konno przez miodową krainę, 
Uroki Ziemi Wołczyńskiej, 
Na spotkanie z historią, 
Aktywnie na łonie natury 
oraz 2 z Powiatu Oleskiego: 
Królewskimi śladami, 
Szlakiem drewnianych świątyń i pomników przyrody.  
W ramach wycieczek można m.in. skorzystać z oferty gospodarstw eko- i agroturystycznych, „posmakować” tradycji pszczelarskich sięgających czasów ks. Jana Dzierżona, przenieść się w epokę średniowiecza czy poznać urokliwe rezerwaty krajobrazowe. Każdą z wycieczek organizuje wskazany podmiot. 
Lokalni liderzy – właściciele obiektów gwarantują swoją pomoc i współpracę przy organizacji zagospodarowania czasu wolnego. W ofercie obiektów oprócz podstawowych usług jak noclegi czy wyżywienie można skorzystać z: wypożyczalni rowerów i sprzętu sportowego, dostępu do Internetu, możliwości przyjazdu ze zwierzętami czy zniżki dla dzieci. 
Oferta jest dostępna bezpośrednio u właścicieli lokali, w publikacji pt. Ziemia Kluczborsko-Oleska na weekend (wydana w wersjach językowych polskiej i niemieckiej oraz w polskiej i angielskiej) oraz na stronie KOLOT.  
 

KRAINA MIODU I MLEKA NA WEEKEND w 2013 r. zdobyła nagrodę w Konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego Certyfikat Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

KOLOT - foldery na weekend  


KOLOT - foldery weekend 2020 
 


Source URL: https://www.visitopolskie.pl/strona/planuj/1544-kraina-miodu-i-mleka-na-weekend-kluczborsko-oleska-lokalna-organizacja