-DOM ARTYSTY

DOM ARTYSTY

Dom Artysty oferuje noclegi w odrestaurowanym pensjonacie z początku XX w., w pięknej scenerii Parku Zdrojowego w Głuchołazach, z pracownią artystyczną, salą kominkową z pianinem, ekranem i rzutnikiem, w pełni wyposażoną kuchnią, jadalnią i bajkowymi widokami o każdej porze roku. Dom Artysty może ugościć do 22 osób w 7 pokojach i 2 apartamentach. Każdy z nich zaaranżowany indywidualnie i wyposażony w zabytkowe meble posiada własną łazienkę. 
Dom Artysty to doskonałe miejsce do pracy twórczej wśród otaczającej przyrody Parku Krajobrazowego „Góry Opawskie”. Dom leży w Parku Zdrojowym w Głuchołazach przy Górnym Stawie, na zboczu Przedniej Kopy (zwanej Górą Parkową), na którą prowadzą liczne szlaki turystyczne, ścieżki spacerowe i trasy rowerowe. Natura zachwyca tu swą różnorodnością i unikalnością. 
Dom Artysty to miejsce dla ludzi z pasją, którzy cenią sobie spokój, przyrodę i towarzystwo innych z podobnymi zainteresowaniami. To miejsce wypoczynku i pracy twórczej. Tu można zarówno odpocząć, jak i poświęcić się swoim pasjom i rozwijać zamiłowanie do sztuki: muzyki, poezji, malarstwa i innych dziedzin. W Domu Artysty odbywają się cyklicznie imprezy kulturalne takie jak: wystawy, koncerty, spotkania autorskie, plenery i inne wydarzenia artystyczne. 
Do Domu Artysty można przyjechać z małym psem, a do dyspozycji Gości jest miejsce ogniskowe na łące za domem oraz modrzewiowa altana w prywatnej części parkowej, ponadto bezpłatny monitorowany parking i darmowy dostęp do Wi-Fi. Dom Artysty posiada udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami, takie jak: winda, miejsce parkingowe i dostęp dla wózków inwalidzkich.
 


Source URL: https://www.visitopolskie.pl/strona/planuj/1524-dom-artysty