-SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE „DĄBRÓWKA" W PRUDNIKU

SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE „DĄBRÓWKA" W PRUDNIKU

Szkolne Schronisko Młodzieżowe „Dąbrówka” znajduje się w malowniczym Prudniku u podnóża Gór Opawskich. Obiekt mieści się przy szlaku niebieskim (Szlak Historyczny Lasów Królewskiego Miasta Prudnik). Nieopodal znajduje się również Główny Szlak Sudecki im. Mieczysława Orłowicza oraz miejski szlak żółty. 
„Dąbrówka" to nowoczesny czterokondygnacyjny obiekt stanowiący bezpieczną i wygodną bazę noclegową dla dzieci, młodzieży oraz wszystkich turystów. To bezpieczne schronienie i doskonałe miejsce na organizację zielonych szkół, obozów sportowych oraz wycieczek szkolnych. Gościnna atmosfera, profesjonalna obsługa a zarazem bliskość natury to największe atuty tego miejsca. Do dyspozycji gości przeznaczonych jest 66 miejsc noclegowych z możliwością dostawek w pok. 2, 3 , 4 ,5 i 6 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym TV, Wi-Fi. Ponadto, goście mają do dyspozycji kuchnię turystyczną, świetlicę, salę konferencyjną. Schronisko posiada także apartamenty wyposażone w pokój z aneksem kuchennym, łazienkę i sypialnię.
W schronisku można organizować zajęcia świetlicowe i różnego rodzaju spotkania.
Obiekt dostosowany jest dla osób niepełnosprawnych posiada szerokie wejścia, windę osobową, podjazd dla wózków inwalidzkich i miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością. Honoruje zniżki dla posiadaczy Opolskiej Karty Dużej Rodziny i Seniora, “Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny”, legitymacji PTTK, PTSM, Złotej odznaki PTSM.
Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Prudniku w 2018 r. otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny Certyfikat OROT 2018 za skuteczne połączenie działalności gospodarczej z aktywizacją środowiska lokalnego.

Przy schronisku prowadzony jest Certyfikowany Punkt Informacji Turystycznej 4* dla turystów, w którym uzyskają oni profesjonalną wiedzę na temat walorów turystycznych w regionie, ulotki, plany miasta, foldery, mapki, itp. Pracownicy punktu mogą opracować  dla każdego zainteresowanego plan pobytu.


Source URL: https://www.visitopolskie.pl/strona/planuj/1342-szkolne-schronisko-mlodziezowe-dabrowka-w-prudniku