RESTAURACJA SALVE

RESTAURACJA SALVE - fot. Zofia Gnat Niebieskie Migdały

XIX-wieczna rezydencja w stylu szwajcarskim, w której mieszczą się Hotel i Restauracja SALVE, to miejsce szczególne, o fascynującej historii nadającej jej nutki tajemniczości i niepowtarzalnego uroku.
Hotel Salve znajduje się w samym sercu historycznego Głogówka, pamiętającym króla Jana Kazimierza i Ludwiga van Beethovena.
Przytulne i klimatyczne wnętrza restauracji wypełnione są historią Głogówka i pyszną kuchnią. Na ścianach znajdują się fotografie dawnego Głogówka, a pozostałe elementy wystroju, m.in. szybki witrażowe w oknach i wizualizacje beczek wina na ścianach, wprowadzają gości w winne klimaty. Właściciele dużą wagę przywiązują do winiarstwa i krzewienia kultury picia wina. Warto przypomnieć, że to stąd wzięły się kiście winogron w herbie Głogówka.
Do kameralnej sali kominowej i sal bankietowych przylega zadbany ogródek, który bywa miejscem koncertów w ramach Śląskiego Festiwalu im. Beethovena – prawdziwej chluby miasta.
Specjalnością lokalu są potrawy regionalne, zaś popisowym daniem roladki z dzika nadziewane borowikami, podawane z szarymi kluskami i kiszoną kapustą. Wszystkie posiłki przygotowywane są z ekologicznych i naturalnych produktów pochodzących od lokalnych gospodarzy.
Zabytkowa willa mieszcząca hotel i restaurację jest prawdziwą ostoją dla gości ceniących połączenie nowoczesności i bogatej tradycji.
Restauracja jest idealnym miejscem na imprezy okolicznościowe, a położony w tym samym budynku hotel oferuje komfortowe pokoje o najwyższym standardzie.
 


Source URL: https://www.visitopolskie.pl/strona/planuj/1049-restauracja-salve