RESTAURACJA SALOMON

Na obrzeżach Opola, znajduje się otoczona ogrodem kameralna willa, mieszcząca Restaurację Salomon oraz pokoje noclegowe. Wnętrza restauracji zostały przystosowane do organizacji dużych imprez. Imponująca, otoczona balkonami Sala Balowa, gdzie może bawić się nawet 300 osób oraz Sala Złota z sufitem inkrustowanym błyskotkami zdają się nawiązywać do świetności dworu króla Salomona, którego imię patronuje całemu obiektowi.
Z biblijnych przekazów wiemy, że słynący z mądrości król Izraela znany był również z bogactwa i zamiłowania do wydawania olśniewających uczt przy najróżniejszych okazjach. Klimat tamtych biesiad oddaje dekoracja umieszczona na ścianie budynku restauracji, przedstawiająca królewską ucztę wśród historycznych rekwizytów. Otoczenie obiektu oraz starannie zaaranżowane wnętrza wprowadzają gości w atmosferę wspaniałych uczt i biesiad, ale oczywiście najważniejsze jest bogate menu. Wytrawne podniebienia kuszą m.in. udziec z królika, kaczka w sosie własnym, pierś z gęsi i śledzik po opolsku.
Przyjęcia uświetniają torty i słodkości z własnej cukierni, a tutejsze zupy i różnego rodzaju mięsiwa zawdzięczają swój aromat sporządzaniu ich na blachach pieca kaflowego.
Salomon to idealne miejsce na organizację wyjątkowych wydarzeń – przyjęć, bankietów, konferencji biznesowych, niezapomnianych wesel oraz innych okazji. Profesjonalny personel dołoży wszelkich starań, aby każda chwila spędzona w Salomonie pozostała na zawsze w pamięci gości.
Restauracja dysponuje miejscami noclegowymi z komfortowymi pokojami oraz świadczy usługi cateringowe.