NA WYSPIE

NA WYSPIE - fot. Radio Doxa

Restauracja „Na Wyspie” w Niemodlinie swoją popularność zawdzięcza zarówno ciekawej lokalizacji, jak i tutejszej specjalności, którą jest Karp po Niemodlińsku. Pieczona w piecu pod jarzynami, delikatna w smaku i pachnąca ryba nie ma sobie równych. Oczywiście spróbować można tu także innych lokalnych ryb oraz dań typowej śląskiej kuchni.
Okolice Niemodlina to ciekawy krajoznawczo teren położony na skraju Borów Niemodlińskich, pełen licznych stawów obfitujących w karpie.
W samym miasteczku potężna bryła jednego z najbardziej wartościowych historycznie zamków w Polsce – Zamku Książęcego Niemodlin, przegląda się w stawie. Nad jego brzegiem, na niewielkim cyplu, mieści się niecodziennie położona restauracja. Już sama jej nazwa – Na Wyspie – wiele mówi o klimacie tego miejsca, szczególnie atrakcyjnego w gorące, letnie dni. Łatwo sobie wyobrazić, jak smakują ryby i regionalne przysmaki spożywane na tarasie pod parasolem wprost nad wodą.
Wokół stawu amatorzy próbują szczęścia w łowieniu ryb, odbywają się tu także zawody wędkarskie.
Restauracja gwarantuje bardzo miłą i fachową obsługę, posiada piękną salę, gdzie organizowane są różnego rodzaju imprezy okolicznościowe, dysponuje także bazą noclegową.
Lokal zapewnia również bogaty catering, który na pewno zachwyci każdego smakosza.
 


Source URL: https://www.visitopolskie.pl/strona/planuj/1042-na-wyspie