MIEJSKA INFORMACJA TURYSTYCZNA W OPOLU ****

MIEJSKA INFORMACJA TURYSTYCZNA W OPOLU ****

Miejska Informacja Turystyczna znajduje się na opolskim rynku, przy Alei Gwiazd Polskiej Piosenki.
W siedzibie MIT można wygodnie usiąść i zasięgnąć informacji na wszelkie tematy związane z Opolem, lub skorzystać ze stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu. Miejsce zostało przygotowane tak, aby swoją architekturą przypominało o największych atrakcjach Opola. Stąd też na jednej ze ścian widnieje replika Wieży Piastowskiej, a także wspaniały widok na oświetloną Młynówkę. Turysta może zaopatrzyć się w bezpłatne wydawnictwa o mieście: plan centrum z zabytkami, atrakcjami i bazą noclegową w języku polskim i kilku językach obcych oraz w informatory, wizytówki z instytucjami kulturalnymi Opola i foldery.
W siedzibie biura prowadzona jest sprzedaż pamiątek  oraz wydawnictw o Opolu.
MIT w  Opolu jest laureatem ogólnopolskiego konkursu na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce. W kategorii informacji turystycznych certyfikowanych na 4 gwiazdki, Miejska Informacja Turystyczna w Opolu zdobyła III miejsce. Tym samym włączona została do Polskiego Systemu Informacji Turystycznej. Ocenę przeprowadzała Regionalna Komisja Certyfikacji przy Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.
Posiadanie czterech gwiazdek oznacza, że Miejska Informacja Turystyczna w Opolu spełniła wszystkie wymagania certyfikacyjne, wśród nich :
    bardzo dobra lokalizacja placówki,
    należyty wygląd, funkcjonalność i estetyka wnętrza,
    dostępność dla turystów w tym dla osób niepełnosprawnych,
    godziny pracy dostosowane do potrzeb ruchu turystycznego,
    kwalifikacje pracowników, w tym znajomość języków obcych,
    odpowiednio rozbudowana baza informacji dotycząca miasta oraz     wydarzeń w nim organizowanych   ,
    zaopatrzenie w szeroką gamę materiałów informacyjno-promocyjnych.
 

W sezonie letnim od maja do września od godz. 10.00 do godz. 18.00 w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) oraz od godz. 10.00 do godz. 15.00 w soboty i niedziele. Poza sezonem (październik – kwiecień) od poniedziałku do piątku od godz. 9.00 do 17.00 i w soboty od 10.00 do godz. 15.00.


Source URL: https://www.visitopolskie.pl/strona/planuj/1008-miejska-informacja-turystyczna-w-opolu