SILESIA RING W KAMIENIU ŚLĄSKIM

SILESIA RING W KAMIENIU ŚLĄSKIM

Tor wyścigowy Silesia Ring w Kamieniu Śląskim to unikalna w skali kraju atrakcja. Jest to najnowszy tor wyścigowy w Polsce i drugi, jeśli chodzi o długość nitki toru, która wynosi 3 636 m. Składa się z 15 zakrętów i jest zabezpieczony barierami energochłonnymi oraz pułapkami żwirowymi. Jako jedyny w naszym kraju posiada pełną infrastrukturę towarzyszącą w postaci budynku administracyjno-konferencyjnego, kompleksu garaży, tarasów widokowych i wieży startowej. Dodatkowo wyposażono go w precyzyjny pomiar czasu firmy MyLaps, który jest montowany na większości profesjonalnych torów wyścigowych na świecie. Dzięki aż siedmiu możliwym konfiguracjom toru, na obiekcie może odbywać się kilka imprez jednocześnie. Zdaniem czołowych zawodników motosportu Tor Silesia Ring cechuje się jedną z najlepszych konfiguracji tego typu obiektów w Europie. Miłośnicy szybkiej jazdy mogą tu skorzystać z treningów z instruktorem, wykupić jazdę luksusowym autem lub wziąć udział w organizowanych imprezach. 

Malownicze otoczenie to także kolejny atut toru Silesia Ring. Tor zlokalizowany jest w przepięknej miejscowości Kamień Śląski, będącej prawdziwą perełką Opolszczyzny.

Silesia Ring Tor Wyścigowy w 2019 r. otrzymał nagrodę główną w Konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat OROT 2019.


Source URL: https://www.visitopolskie.pl/strona/odkrywaj/992-silesia-ring-w-kamieniu-slaskim