PARK MINIATUR SAKRALNYCH W OLSZOWEJ

fot. Milusiowe przygody

W przepięknym ogrodzie o powierzchni 20 tys. m² podziwiać można 18 miniatur najsłynniejszych obiektów sakralnych na świecie, przygotowanych w skali 1:25. Najwyższa z nich ma wysokość 6,4 m. Można tu zobaczyć m.in. Bazylikę św. Piotra w Watykanie, Bazylikę Grobu Świętego w Jerozolimie, Katedrę Notre-Dame w Paryżu, Sanktuarium Jasnogórskie czy Bazylikę Mariacką w Gdańsku.

Na terenie obiektu znajdują się również liczne atrakcje dla dzieci na świeżym powietrzu, w tym Park linowy, Unihokej, Labirynty dla piłeczek, Kręgle, Magiczne lustra, Młyńskie koło, czyli chomik, ścianka przytulanka, Chińczyk terenowy (Gra znana też pod nazwą "Orientuj się"), Zjeżdżalnia pontonowa, Łódka, Rowerek wodny oraz Bajkowy Sad, duża bawialnia z kawiarenką i pokojami urodzinowymi.

W kompleksie znajdują się również wzniesione na przełomie XIX i XX w. obiekty stadniny koni założonej przez hrabiego Grafa Renarda. Obecnie w skład kompleksu wchodzą odrestaurowane budynki: klimatyczna restauracja "Gościniec pod Złotym Rogiem", łącząca swym wystrojem klasykę z nowoczesnością, sala bankietowa „Pod złotym rogiem” i pokoje gościnne „Złota Podkowa”. 

Produkt turystyczny pn.: "Park Miniatur Olszowa - prawdziwe dzieła sztuki na wyciągnięcie ręki" otrzymał główną nagrodę w Konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego Certyfikat OROT 2015.

Od 1 listopada „Park Atrakcji” oraz „Park Miniatur” będzie nieczynny.
Ponowne otwarcie od 1 kwietnia 2023 roku

 


Source URL: https://www.visitopolskie.pl/strona/odkrywaj/982-park-miniatur-sakralnych-w-olszowej