GRÓD RYCERSKI W BISKUPICACH

Główną atrakcją Grodu jest możliwość przeniesienia się w czasie, w celu poznania kultury średniowiecznej „na żywo”. 
Pobyt tutaj to gwarancja świetnej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Na zwiedzających czekają noclegi w średniowiecznych komnatach, gospoda z jadłem wzorowanym na średniowieczu oraz typowo rycerskie zajęcia, jak strzelanie z łuku, miotanie toporem czy warsztaty w zbrojowni. Można tu również pobierać nauki z pisania gęsim piórem, czerpania papieru i tkania średniowiecznymi metodami. Zwiedzanie grodu obejmuje salę tortur, dziedziniec, mury obronne i podgrodzie z wystawą machin oblężniczych i torem łuczniczym. Sporą atrakcją są pokazy użycia maszyn oblężniczych wykonanych w skali 1:1.
Gród czynny jest przez cały rok, jednak zwiedzanie go możliwe jest po wcześniejszym dokonaniu rezerwacji: noclegu, imprezy okolicznościowej, warsztatów historycznych lub pokazów. Gród działa także podczas odbywających się tu turniejów rycerskich.
W obiekcie spędza się czas bez udziału tzw. „współczesnych dopalaczy”, typu spa, solarium, etc. Można tu za to skorzystać z podobnych, ale z pewnością zdrowszych alternatywnych środków używanych w średniowieczu (np. kąpiel w szwedzkiej balii).
Najważniejszą atrakcją są walki rycerskie (turnieje rycerskie) bez reżyserii, w tym - jeden z największych w Polsce:  Międzynarodowy Turniej Rycerski z Certyfikatem OROT w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny - Certyfikat OROT 2013

 

Produkt „Polsko-Czeskie Centrum Szkolenia Rycerskiego GRÓD koło Byczyny” zgłoszony przez Spółdzielnię Socjalną GRÓD w 20212 roku zwyciężył w Konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat OROT 2012 w kategorii obiekt.