PAŁAC W SULISŁAWIU

Drugi obok Mosznej bajkowy pałac w województwie opolskim. Zbudowany na początku XIX w. w stylu neogotyckim, z dwiema narożnymi wieżami nadającymi mu baśniowego charakteru. Jednym z jego prominentnych właścicieli był sam król Prus Fryderyk Wilhelm III. Dzisiaj to pięknie odrestaurowany luksusowy 5-gwiazdkowy hotel – jedyny tej kategorii w województwie. To także jedyny w Polsce ośrodek medycyny ajurwedyjskiej. Kompleks wraz z zabudowaniami dawnego folwarku otoczony jest niemal 4 hektarowym malowniczym parkiem, będącym idealnym miejscem na spacery i relaks. Park został założony ponad 150 lat temu i z uwagi na swoje piękno i historię jest wpisany na listę zabytków. Na terenie kompleksu znajduje się również zagroda z danielami, co jest niezwykłą atrakcją dla młodszych i starszych gości.

W sezonie letnim działa tu także kąpielisko z piaszczystą plażą.

W każdej części resortu można obejrzeć meble, obrazy i inne przedmioty z II połowy XIX wieku. Ponadto, w Pałacu znajduje się także Muzeum Porcelany posiadające w swojej kolekcji ponad 600 eksponatów z lat 1910-1945, w tym porcelanę miśnieńską oraz jajo dinozaura, pochodzące ze Stanów Zjednoczonych.

Zarówno historia pałacu, jak i jego architektura oraz obecne funkcje sprawiają, że Sulisław to jedno z najciekawszych miejsc na mapie turystycznej województwa opolskiego. 

Kompleks Pałacowo-Parkowy w Sulisławiu w 2022 r. otrzymał wyróżnienie w Konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego Certyfikat OROT 2022.