MUZEUM PAŁAC SULISŁAW

MUZEUM PAŁAC SULISŁAW 1

Muzeum Pałac Sulisław to unikalne miejsce na mapie Opolszczyzny, Polski i Europy. W powstałym w 2019 roku Muzeum łączy się wiele miejsc i historii. Znajdujące się tu zbiory zawierają dzieła z różnych epok, stylów i kontynentów. Tym samym obejrzeć można tu zabytki z całego świata.
Kolekcja Porcelany stanowi najważniejsze zbiory Muzeum Pałac Sulisław. Jednak poza porcelaną znajduje się tu interesująca Kolekcja Portretów oprawionych w złote ramy, przeważnie z XIX w. ale też starsze XVIII- wieczne. Mieści się ona w rozległym korytarzu prowadzącym do wielkiej Sali Kongresowej i jest to główna ekspozycja kolekcji portretów i obrazów. Znaczne zbiory malarstwa ozdabiają również wnętrza całego Pałacu.
Kolejną stałą ekspozycją w Muzeum jest stale rozbudowywana Kolekcja Zegarów. 
Obok ekspozycji stałych, w Muzeum organizowane są wystawy czasowe, obejmujące różne dziedziny sztuki i epok. Organizowane są tu także spotkania autorskie z wyjątkowymi gośćmi z całego świata. 
Działalność Muzeum obejmuje organizację koncertów, przede wszystkim muzyki polskiej Józefa Elsnera i muzyki barokowej Silviusa Leopolda Weissa. Obaj wybitni kompozytorzy urodzili się w Grodkowie, czyli gminie, na której terenie znajduje się Muzeum.
 


Source URL: https://www.visitopolskie.pl/strona/odkrywaj/1973-muzeum-palac-sulislaw