OŚRODEK EDUKACJI PRZYRODNICZEJ W ŁADZY

OŚRODEK EDUKACJI PRZYRODNICZEJ W ŁADZY

Regionalny Ośrodek Edukacji Przyrodniczej i Badań nad Bioróżnorodnością "Centrum Doświadczania Świata" zlokalizowany jest w miejscowości Ładza. Obiekt ten stanowi siedzibę Stobrawskiego Parku Krajobrazowego, będącego największym parkiem krajobrazowym Opolszczyzny. Wiodącą działalnością ośrodka jest działalność edukacyjna, promująca bioróżnorodność województwa opolskiego, a także zwracająca uwagę na jego walory przyrodnicze oraz atrakcyjność turystyczną tego regionu. 
W tym nowoczesnym centrum edukacji przyrodniczej zajęcia prowadzone są w oparciu o bazę techniczną, którą stanowią m.in.: sala ekspozycyjna prezentująca siedliska przyrodnicze i gatunki roślin oraz zwierząt występujące na terenie parku, sala warsztatowa umożliwiająca prowadzenie niekonwencjonalnych oraz interaktywnych warsztatów dla osób w każdym wieku, dwie sale audiowizualne służące do przedstawiania prezentacji multimedialnych, filmów oraz diaporam. 
Dodatkową atrakcją tego miejsca jest ścieżka edukacyjna znajdująca się przy budynku, przedstawiająca wiele zagadnień przyrodniczych, a którą można przejść w oparciu o grę questingową, przygotowaną przez pracowników Ośrodka. Niewątpliwym atutem tego miejsca jest również wykwalifikowana kadra, złożona z pasjonatów przyrody oraz turystyki. 
Dodatkową funkcją tego obiektu jest funkcja noclegowa umożliwiająca pobyt w komfortowych warunkach 24 osobom. W Ośrodku działa również Punkt Informacji Turystycznej w którym można otrzymać m.in. mapy i przewodniki.
 

Ośrodek Edukacji Przyrodniczej w Ładzy w 2023 roku otrzymał wyróżnienie w Konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego - Certyfikat OROT 2023


Source URL: https://www.visitopolskie.pl/strona/odkrywaj/1956-osrodek-edukacji-przyrodniczej-w-ladzy