-AJMARAYA HODOWLA ALPAK W DĘBOWCU

AJMARAYA HODOWLA ALPAK W DĘBOWCU

Hodowla Alpak Ajmaraya w Dębowcu obok Prudnika to wyjątkowe miejsce na mapie Opolszczyzny.  
Położona w urokliwym lesie, tuż obok leśnych obszarów Parku Krajobrazowego Gór Opawskich hodowla zachwyca spokojem, powietrzem i atmosferą, sprzyjającą zarówno leśnym wędrówkom, kontemplacji jak i aktywnej turystyce.
Przy hodowli działa Fundacja Llamerada, która prowadzi alpakoterapię dla dzieci i dorosłych. Podczas wizyty w hodowli można wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych, czy pokazie „Od alpaki do sweterka”, posłuchać opowieści o alpakach i działalności Fundacji. Alpaki są przyjaźnie nastawione do człowieka, działają odstresowująco. Dla turystów indywidualnych istnieje możliwość spaceru po lesie w towarzystwie alpak (trasa liczy ok. 2 km), po takim spacerze endorfiny gwarantowane! 
Dla grup zorganizowanych Fundacja ma w swojej ofercie spacery po Dębowcu z Nadleśniczym lub przewodnikiem z Muzeum Ziemi Prudnickiej (przepiękna trasa przyrodniczo-historyczna).
Obecnie hodowla liczy 26 alpak, do tego 2 wspaniałe owczarki australijskie, które przyjaźnie witają każdego gościa oraz 3 koty.
 

Na ogrodzonym terenie hodowli znajduje się apartament do wynajęcia. Jest to w pełni wyposażone lokum składające się z przestronnego salonu połączonego z aneksem kuchennym, dwóch łazienek z prysznicem i czterech sypialni. Ponadto, ta niewielka agroturystyka dysponuje tarasem widokowym i salą biesiadną, gdzie można zorganizować różnego rodzaju imprezy okolicznościowe. Apartament może pomieścić do 8 osób, które skorzystają z wypoczynku z dogodnych warunkach. 
Do dyspozycji gości pozostaje także przestrzenny ogród z miejscem na ognisko.
W bliskiej odległości od apartamentu znajduje się malowniczo położona stadnina koni.
 


Source URL: https://www.visitopolskie.pl/strona/odkrywaj/1525-ajmaraya-hodowla-alpak-w-debowcu