CENTRUM PRODUKTU LOKALNEGO

CENTRUM PRODUKTU LOKALNEGO W NYSIE

Centrum Produktu Lokalnego to zupełnie nowe miejsce powstałe na mapie Nysy, dzięki realizacji projektu „Czas na produkt lokalny!”.
Miejsce to stanowi atrakcję regionalną, która dodatkowo uspójnia ofertę turystyczno-kulturalną obszaru Nyskiego Księstwa Jezior i Gór.
Centrum Produktu Lokalnego posiada pracownię czekolady, w której uczestnicy warsztatów mają możliwość wytworzenia nowego produktu - Czekolady Nyskiej Książęcej, stanowiącą wizytówkę Nyskiego Księstwa Jezior i Gór i jednocześnie spożywczą atrakcję regionalną. 
Ponadto, w Centrum Produktu Lokalnego odbywają się różnego rodzaju szkolenia kulinarne wykorzystujące certyfikowane przez Nyskie Księstwo Jezior i Gór produkty lokalne, warsztaty cukiernicze w zakresie produkcji oraz ozdabiania czekolady w różnych formach (tabliczki, praliny, lizaki), a także wystawy mające na celu promocję produktów wytwarzanych przez lokalnych producentów. Na miejscu promowane są produkty tworzone z pasją przez rękodzielników, znajdują się tam również różnorodne spożywcze produkty promocyjne, takie jak miody, pierniki, oleje, octy, czy przetwory konserwowe.
Centrum Produktu Lokalnego dysponuje ponadto zróżnicowanymi ofertami turystycznymi zachęcającymi do odwiedzania regionu, aktywizacji mieszkańców rozwijających swoje pasje i promocji lokalnych zasobów.


Source URL: https://www.visitopolskie.pl/strona/odkrywaj/1425-centrum-produktu-lokalnego