ZAMEK BOŻEJÓW

Zamek Bożejów to niedawno wyremontowany dwór myśliwski z początku XIX wieku. Wybudowany został w 1801 r. przez niemiecką arystokrację. Około 1911 roku budynek przeszedł gruntowną przebudowę, pod okiem znanego wrocławskiego architekta Richarda Mohra. Na organizowane tutaj polowania przyjeżdżał m. in. Arcyksiążę Franciszek Ferdynand.
Obiekt położony jest w sercu Borów Stobrawskich, przy miejscowości Radomierowice, w Gminie Murów. Oddalony jest o około 30 kilometrów od Opola i 20 kilometrów od Kluczborka.
Położenie Zamku sprawia, że jest to wspaniałe miejsce, w którym czas zwalnia, a cisza i spokój, z dala od zgiełku miasta pozwalają się w pełni zrelaksować. 
Budynek posiada konstrukcję szachulcową oraz wielospadzisty dach pokryty dachówką. Ma bryłę prostokąta, urozmaiconą balkonami oraz loggiami, widocznymi na parterze i na piętrze zamku. Historia zamku jest ściśle związana z łowiectwem, ponieważ na przełomie lat służył on swoim właścicielom jako miejsce do organizowania polowań. W sumie można powiedzieć, że ma do tego warunki, szczególnie, że znajduje się w samym środku Borów Stobrawskich. Aktualnie polowania zostały zaprzestane, lecz przetrwała kuchnia, dla której warto tutaj przyjechać.
Po II Wojnie Światowej zamek popadł w ruinę. Dopiero na przełomie lat 2014 – 2018 został zakupiony przez prywatnego inwestora i gruntownie odnowiony zachowując większość swoich oryginalnych elementów wraz z klimatem.
Aktualnie na terenie zamku znajduje się hotel, strefa spa, restauracja, leśny park linowy, mini zoo z możliwością zorganizowania przejażdżek konnych i przejażdżek bryczką.