KINO KDK W KRAPKOWICACH

Kino znajduje się w budynku Krapkowickiego Domu Kultury w Krapkowicach. Kino w 2012 roku dołączyło do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. Misją kin studyjnych jest promocja dobrego kina, o którym można dyskutować przez wiele godzin. Za prekursora uznaje się teoretyka filmu i założyciela Kina Adria w Łodzi – Bogusława Lewickiego. Sieć tworzona jest przez kina, które zobowiązały się do realizowania programu upowszechniania kultury filmowej. W krapkowickim kinie zobaczymy filmy o bardzo wysokich walorach artystycznych. Nie ma tu masowej, komercyjnej produkcji. Wyświetlane filmy są niszowe, od komedii po dramat, thriller czy bajki dla dzieci. Każdy koneser dobrego filmu znajdzie tu coś dla siebie. 
W 2013 roku udało zakupić się nowy cyfrowy projektor, dzięki temu dyrekcja kina może wyświetlać także nowsze produkcje. Natomiast stary projektor, który wyświetlał filmy na taśmach celulozowych, będzie służył koneserom starego kina.


Przy Krapkowickim Domu Kultury od 2005 roku działa Krapkowicki Klub Filmowy. W każdy ostatni piątek miesiąca wyświetlane są dwa filmy w cenie jednego. Jest to kino ambitne, z unikatowymi filmami, których nie znajdziecie w większości dużych kin. Założycielami klubu są Dorota Piekarczyk i Grzegorz Podsiadło.
W okresie letnim Krapkowicki Dom Kultury zaprasza na kino plenerowe. Seanse odbywają się w pobliskim parku Magnolia.
 


Source URL: https://www.visitopolskie.pl/strona/odkrywaj/1061-kino-kdk-w-krapkowicach