KINO "TWIERDZA" W KĘDZIERZYNIE-KOŹLU

KINO "TWIERDZA" W KĘDZIERZYNIE-KOŹLU, fot. Niebieskie Migdały

Kino Twierdza w Kędzierzynie-Koźlu jest nowym obiektem, który został otwarty w 2012 roku i działa przy Domu Kultury. Widownia przeznaczona jest dla 150 osób. Aby zwiększyć komfort widza zostały wymienione fotele, a w 2017 roku zakupiono nowoczesny projektor, dzięki któremu wzrosła jakość oglądanych filmów.
To kino kameralne, należące do Sieci Kin Lokalnych i Studyjnych, w których wyświetlane są unikatowe produkcje. Kino posiada niezwykle zróżnicowany repertuar, dostosowany dla widzów w różnym wieku. Obejrzymy tutaj filmy animowane i bajki dla dzieci, filmy fabularne, dramaty, thrillery, komedie i inne. Znajdziemy tutaj również cykl weekendowych projekcji pod hasłem „Strefa taty”. Organizowane są specjalne seanse dla młodzieży, maratony, a także seanse dla grup zorganizowanych i szkół.
W ostatni czwartek miesiąca możemy zobaczyć produkcje z cyklu Dyskusyjnego Klubu Filmowego (DFK Dokument). To starannie wyselekcjonowane filmy, których nie obejrzymy w kinach specjalizujących się w superprodukcjach. Seanse ogląda się w wygodnych fotelach, z doskonałym dźwiękiem i obrazem. Nowością od 2019 roku jest „Kino na bis”, które umożliwia obejrzenie starszych filmów, które już były wyświetlane albo takie, które nie miały okazji się pojawić na wielkim ekranie. To takie kino na specjalne życzenie widzów.Nazwa kina została wyłoniona z konkursu, ogłoszonego przez Miejski Ośrodek Kultury. Spośród 42 nadesłanych pomysłów, wygrała nazwa Twierdza, zgłoszona przez Cezarego Mukioda.
 


Source URL: https://www.visitopolskie.pl/strona/odkrywaj/1059-kino-twierdza-w-kedzierzynie-kozlu