OTW W BĄKOWIE. CAMPING NR 23

CAMPING BĄKÓW

Ośrodek Turystyczno-Wypoczynkowy w Bąkowie powstał w 1974 r. wśród lasów i terenów zielonych na skraju Borów Stobrawskich. W jego pobliżu znajdują się liczne ścieżki rowerowe. W bliskim sąsiedztwie OTW Bąków położony jest Zbiornik Retencyjny Kluczbork (integralna część OTW). Na terenie Ośrodka znajdują się domki letniskowe, pole namiotowe z wyznaczonymi stanowiskami na przyczepy kempingowe, budynki sanitarno-socjalne oraz centrum Szkoleniowo-Konferencyjne "EKOTUR". Ośrodek dysponuje bogatą bazą rekreacyjno- sportową, w skład której wchodzą 50 metrowy basen kąpielowy, brodzik, boiska do siatkówki plażowej, boisko do koszykówki, boisko do piłki nożnej oraz kort tenisowy.
Przez centralną część Ośrodka przepływa Stobrawa, która dzieli go na dwie części funkcjonalnie powiązane. Wewnętrzną komunikację zapewniają dwie kładki pieszo - rowerowe. Ponadto, na terenie Ośrodka znajduje się klimatyczny zbiornik wodny o powierzchni lustra wody 2,7 ha zasilany przez rzekę Stobrawę. Zbiornik użytkowany jest do hodowli ryb - kroczka (prowadzona przez PZW) oraz jako obiekt rekreacyjny - z możliwością wypożyczenia kajaków i rowerków wodnych. W ośrodku znajduje się także paintball oraz park linowy.
OTW dysponuje obszernym parkingiem mieszczącym 100 samochodów i punktami gastronomicznymi. Ośrodek wyposażony jest w dwie "zielone" ławki (zasilane solarnie) umożliwiające turystom ładowanie swoich urządzeń mobilnych i słuchanie muzyki oraz informacji o aktualnej pogodzie. Ponadto powstały dwie stacje naprawy rowerów w tym jedna zasilana solarnie i wyposażona w kompresor. Przy placu zabaw zostały zamontowane lampy solarne, które doświetlają go w godzinach wieczornych.


Source URL: https://www.visitopolskie.pl/strona/aktywnie/1970-otw-w-bakowie-camping-nr-23