GŁÓWNY SZLAK SUDECKI IM. MIECZYSŁAWA ORŁOWICZA W GÓRACH OPAWSKICH

Góry Opawskie fot. Milusiowe przygody

Szlak czerwony – Główny Szlak Sudecki im. Mieczysława Orłowicza 
Długość – odcinek w gminie Głuchołazy – 37 km (czas przejścia ok. 12 – 13 h). 
Początkowo niezbyt trudny, wiedzie trasą z malowniczymi widokami na Jeseniki, po wejściu do Głuchołaz nabiera górskiego charakteru. Umożliwia poznanie najważniejszych atrakcji Gór Opawskich. 
Szlak na obszarze gminy Głuchołazy biegnie ze Sławniowic, przez Gierałcice, Uroczysko pod Czechami, Bodzanów do Głuchołaz. W mieście przechodzi przez Rynek i część zdrojową miasta (al. Jana Pawła II) do węzła szlaków przy fontannie z Amorem. Następnie szlak przechodzi masywem Góry Parkowej, zwaną Górą Chrobrego przez Przednia Kopę (495 m n.p.m.) oraz zboczami Średniej i Tylnej Kopy do Podlesia. Z Podlesia szlak prowadzi wzdłuż granicy państwa, przez Konradów do Skowronkowa i dalej do Jarnołtówka. Do Jarnołtówka szlak wchodzi obok kościoła parafialnego św. Bartłomieja Apostoła. Dalej przebiega przez centrum miejscowości, a następnie wspina się zboczem Kopy Biskupiej (890 m n.p.m.) kierując się na jej szczyt. Ze szczytu szlak schodzi przez Srebrną Kopę (785 m n.p.m.), Zamkową Górę (571 m n.p.m.) i  Szyndzielową Kopę (533 m n.p.m.) do Pokrzywnej. Stąd szlak wiedzie w kierunku Nowej Wsi i Prudnika. 

Podany adres do PTTK Głuchołazy

Piesze Szlaki turystyczne PTTK


Source URL: https://www.visitopolskie.pl/strona/aktywnie/1295-glowny-szlak-sudecki-im-mieczyslawa-orlowicza-w-gorach-opawskich