PŁYWALNIA - OLESKA LAGUNA W OLEŚNIE

PŁYWALNIA - OLESKA LAGUNA W OLEŚNIE, fot. UM Olesno

Kryta pływalnia Oleska Laguna jest nowoczesnym obiektem sportowo-rekreacyjnym, została oddana do użytku w 2010 roku. Czynna jest codziennie od 6:00 do 21:00. Do dyspozycji klientów są dwa baseny: sportowy o wymiarach 25 x 12,5 m i głębokości od 1,2m do 1,8m oraz basen rekreacyjny do nauki pływania o wymiarach 10,25 x 3 m i głębokości 0,75 m. Dla najmłodszych przewidziano brodzik z fontanną grzybek oraz z kolorowymi zjeżdżalniami w kształcie węża i słonika.
Pływalnia oferuje wiele atrakcji, w tym 106-metrową zjeżdżalnię z efektami dźwiękowymi i świetlnymi dla starszych dzieci, młodzieży i dorosłych oraz jacuzzi z hydromasażem, które znajduje się tuż przy brodziku, tak aby można było obserwować swoje bawiące się dzieci. 
Ponadto w części rekreacyjnej znajdziemy: saunę fińską wraz z pomieszczeniem do nacierania ciała lodem oraz beczką do schładzania ciała; saunę turecką, czyli łaźnię parową, w której temperatura jest niższa niż w fińskiej; natrysk wrażeń z trzema panelami prysznicowymi z dużymi ciepłymi kroplami, zimnym deszczem lub arktyczną mgłą; grotę solną, grotę śnieżną, dwa solaria stojące. Dodatkowo w strefie znajduje się także gabinet hydroterapii z wanną motylkową, wirówką do rąk i nóg, gabinet hydromasażu z biczem szkockim i masażem płaszczowym, gabinet odnowy biologicznej, sklepik sportowy, cafe bar i bufet, szatnie z zapleczem dla zespołów piłkarskich.


 

https://www.oleskalaguna.pl/

Pływalnia organizuje także nauki i doskonalenia pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych (zajęcia indywidualne i grupowe do 10 osób) pod okiem doświadczonej kadry instruktorskiej. Podczas zajęć wykorzystywane jest różnorodny sprzęt wodny oraz zabawki edukacyjne, które ułatwiają oswajanie się z wodą.

 


Source URL: https://www.visitopolskie.pl/strona/aktywnie/1085-plywalnia-oleska-laguna-w-olesnie