- Domů
- Wydarzenia
- Pravidelné akce
- S ORCHESTREM PO ODŘE
S ORCHESTREM PO ODŘE
„S orchestrem po Odře” je pokračováním a rozšířením inovativního, prvního a jediného originálního projektu svého druhu v Polsku „Opolský žesťový expres”, který vymyslel a realizoval Przemyslaw Ślusarczyk - opolský skladatel, dirigent a kulturní organizátor. První ročník se konal v roce 2012. Koncertní skupina el12 Opole Politechnic Band - složená z hudebníků z orchestru Opolské technické univerzity, dechového orchestru ZSE v Opolí a dechového orchestru Grudziądz, pod vedením zakladatele akce vystupuje během hudebních plaveb na lodi Opolanin (v Opolí) nebo lodi Silesia (v Kandříně-Kozlí nebo na Glivickém kanálu) za doprovodu publika.
Cíle kampaně jsou následující:
propagace Opolského vojvodství,
propagace kultury a alternativních kulturních aktivit,
propagace vnitrozemské plavby a turistických vodních cest,
propagace vodní dopravy,
revitalizace železnic a železničních tras ve vojvodství,
propagace regionálního cestovního ruchu,
revitalizace vnitrozemské plavby ve vojvodství,
aktivizace místní komunity.
Proto S ORCHESTREM PO ODŘE, protože chceme obnovit dávný význam Odry!
Již v roce 2013 získala Opolská technická univerzita ocenění za Nejlepší turistický produkt, Certifikát OROT, za: „Orchestr na koleji, aneb Opolský žesťový expres”, „S orchestrem po Odře”, „S orchestrem po hradech a zámcích” a za „Důslednou a efektivní propagaci univerzity a regionu prostřednictvím kulturních akcí”.