Nazwa obiektu

Zespół Pałacowo Dworski Wysoka, Pałac Wysoka.

Kategoria: Zamek, pałac, dworek Galeria, wystawa Muzeum/Skansen Klub jeździecki Stadnina koni Parki
Dodatkowe informacje

Uwaga, obiekt otwarty jest dla zwiedzających tylko podczas zorganizowanych imprez informacja na FB lub dla grup po uzgodnieniu terminu.

Od roku 2012 na terenie Zespołu Pałacowo Parkowo Folwarcznego w Wysokiej odbywają się z dużym powodzeniem imprezy, Jarmarki Tematyczne, o zasięgu regionalnym, międzynarodowym. W ubiegłym roku wiele organizowanych imprez współfinansowana była również z środków PROW, często przy współpracy z Gminą Branice. Tradycją już bliska współpraca z sąsiadami z Czech, dzięki którym odbył się np Zlot starych samochodów ponad 300 pojazdów, a Polsko Czeskie śpiewanie kolęd jest najmilszym stałym punktem programu,  W roku 2015 odbyły się I Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w skokach przez przeszkody. Honorowym Patronatem imprezę objęli: Wojewoda Opolski, Marszałek Województwa, Starosta Karniowa. Organizowane imprezy mają na celu promocję kultury regionu, promocję wyrobów regionalnych. Integrację społeczeństwa w atmosferze dziedzictwa regionu i kultury, sztuki i sportu. W przyszłości nieodzownym elementem takiego obiektu będą zwierzęta gospodarskie.

Niedawno udało się połączyć park Pałacowy z oryginalnymi zabudownaimi folwarcznymi. Dzięki czemu można było dostosować pomieszczenia na komfortowe boksy dla koni i wybudować piaskowy maneż. Nowością jest udostępnienie nowo pozyskanego XIX wiecznego spichlerza na galerię sztuki podczas organizowanych imprez.

Planowane imprezy rozszerzają zasięg oddziaływania zarówno po stronie polskiej jak i po stronie czeskiej, wpisując się na stałe w kalendarz wydarzeń kulturalnych regionu. Na każdej imprezie jest duża frekwencja widzów i uczestników tak z Polski jak i z Czech.

Właściciel w roku 2008 zakupił na licytacji sądowej Pałac w totalnej ruinie. Tylko dzięki podjęciu bezzwłocznych działań zabezpieczających, Barokowy Pałac i park zostały uratowane przed niechybnym zapadnięciem się w niebyt. Od chwili zakupu do teraz trwają szeroko zakrojone prace budowlane i konserwatorskie w obiekcie głównie z środków własnych jak również dzięki dotacji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Opolu, oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Właścicielowi udaje się zgromadzić wokół pałacu coraz więcej ciekawych aktywnych ludzi. I właśnie dzięki nim kalendarz imprez pałacowych szybko się zapełnia.

Multimedia
Dodaj własne zdjęcie do obiektu

Możesz dodać własne zdjęcie do obiektu.
Do zdjęcia, które dodajesz powinienieś mieć prawa autorskie.
Zdjęcie pojawi się przy obiekcie po weryfikacji przez redakcję portalu.

Proszę uzupełnić dane.


Dodaj zdjęcie

Dziękujemy! Zgłoszenie zostało przyjęte. Dzięki Państwa opiniom możemy stale podwyższać jakość dostępnych informacji.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Imię:
Kontakt:
Powód:

Dziękujemy! Zgłoszenie zostało przyjęte. Dzięki Państwa uwagom możemy stale podwyższać jakość dostępnych informacji.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Imię:
Kontakt:
Opis błędu: