Vážení hosté, stránky jsou ve fázi testování a překlady. Omlouváme se za vzniklé potíže.

Informacja Online

Tomasz Kandziora

My status

Urszula Kiraga

My status

Międzynarodowy Festiwal „Jazz Rock Meeting” Opole

1 do 9 Září 2010

Festiwal odbywa się od 1982 roku i jest najstarszym międzynarodowym festiwalem na Opolszczyźnie. Jest imprezą autorską Tadeusza Pabisiaka – opolskiego muzyka, dziennikarza i animatora kultury – inicjatora i wieloletniego prezesa Opolskiego Towarzystwa Jazzowego.

Festiwal powstał z połączenia organizowanych wcześniej oddzielnie przez T. Pabisiaka imprez o nazwach: „Jazz nad Odrą” i „Rock nad Odrą”, na których rozpoczynało artystyczne kariery wielu cenionych dzisiaj artystów estradowych (wśród nich Paweł Kukiz). Poza niemal całą czołówką polskich muzyków uprawiających określone w tytule imprezy gatunki muzyki, w festiwalowych koncertach brali także udział wybitni artyści zagraniczni reprezentujący: USA, Argentynę, Kanadę, Wielką Brytanię, Francję, Irlandię, RFN, Szwajcarię, Węgry, Czechosłowację, Holandię, Grecję, Turcję, Brazylię, Rosję, Izrael, Surinam w Ameryce Południowej i Japonię.

Po kilkuletniej przerwie spowodowanej brakiem funduszy, dzięki wsparciu Ambasady Państwa Izrael i Konsulatu Niemiec imprezę reaktywowano jesienią 2000 roku, co okazało się dużym sukcesem artystycznym i organizacyjnym. Festiwal otrzymał nową formułę. Obok koncertów zagranicznych i polskich gwiazd ,każdorazowo wydarzeniami były również spektakularne wspólne koncerty Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Opolskiej z jazzmanami, co było novum w 50-letniej historii istnienia tej instytucji artystycznej. Dobrą tradycją Międzynarodowych Festiwali „Jazz Rock Meeting” i ich niezaprzeczalną wartością jest również promocja nowych, wartościowych zjawisk muzycznych, lokalnych zespołów i solistów.

Tegoroczny, XVIII Międzynarodowy Festiwal „Jazz Rock Meeting’2007” odbędzie się w dniach od 1 do 9 września i przyjmie zapoczątkowaną przed dwoma laty nową formułę wychodzenia poza mury sal koncertowych i klubów. Stąd wcześniejsza pora odbywania się festiwalu (dawniej był późną jesienią) pozwalająca na organizowanie niebiletowanych imprez plenerowych, adresowanych do ogółu społeczeństwa - nie tylko zadeklarowanych miłośników muzyki jazzowej i form pokrewnych. Ma to dodatkowy walor artystyczny, edukacyjny i upowszechnieniowy.

Dlatego na opolskim rynku powstanie estrada, na której odbędą się osadzone w różnych stylach muzycznych festiwalowe koncerty wielu zespołów. Tadeusz Pabisiak zaprasza nie tylko do ich wysłuchania i dobrej zabawy przy muzyce jazzowej, rockowej i bluesie, ale również do opartego na improwizacji wspólnego, radosnego muzykowania zwanego jam-session.

 

 Źródło: http://www.otj.acpik.com.pl/jazz.html

Blížící se události

14 Prosinec do 29 Únor 2011 Wystawa "Od komunizmu do wolności" w Muzeum Ziemi Głubczyckiej
14 Leden do 29 Únor 2012 Wystawa Damiana Kapinosa „Niebo- Zachody Słońca” w Nysie
20 Leden do 16 Březen 2012 Otwarcie wystawy czasowej pt. Armia Generała Andersa
26 Leden do 29 Únor 2012 Zanim powstał węgiel - wystawa malarstwa w Namysłowie
1 do 29 Únor 2012 I Festiwal X Muzy – Kino Chińskie w Opolu
3 do 26 Únor 2012 LUTY 2012 W KINIE „KLAPS” w Grodkowie
3 do 27 Únor 2012 Repertuar Kina ODRODZENIE w Zdzieszowicach - Luty
13 Únor 2012 Spotkanie z Joachimem Glenskiem oraz prezentacja książki „Od pierwszej miłości do grobowej deski Aforyzmy i refleksje o małżeństwie”
14 Únor 2012 Madame Pompadour - Koncert z pokazem tańca z epoki w Nysie
14 Únor 2012 Walentynki w Muzeum: Od zauroczenia do czepca łoblycenia, wtorek, 14 lutego 2012, godz. 17.00
15 Únor 2012 Projekcja filmu dokumentalnego pt. Uciekinier w reż. Marka Pawłowskiego
15 Únor 2012 Spotkanie: Wiersze pachnące jedliną - prezentacja antologii poetyckiej Nauczycielskiego Klubu Literackiego w Opolu
16 Únor 2012 Spotkanie muzealne "Dziewczynka w zielonym sweterku” – ciąg dalszy
17 Únor 2012 Dyskusyjny Klub Filmowy w Grodkowie - Na krawędzi nieba reż.Fatih Akin
17 Únor 2012 Koncert symfoniczny w Państwowej Szkole Muzycznej w Opolu
17 Únor do 3 Březen 2012 Wystawa fotografii Libora Kappela
17 Únor 2012 Spotkanie z Teresą Nietykszą oraz prezentacja książki „Małe opowiadania”
18 Únor 2012 Koncert w NCPP w Opolu: Kumka Olik i L.Stadt
18 Únor 2012 Koncert z cyklu "Wieczory Lisztowskie" - Zamek w Brzegu
24 Únor 2012 Koncert w NCPP w Opolu: Strachy na Lachy
24 Únor 2012 Koncert symfoniczny nie tylko dla Żaków
25 Únor 2012 Koncert w NCPP w Opolu: Vavamuffin
29 Únor 2012 Spotkanie z Agnieszką Pietrzak, autorką książki pt. Główny Zarząd Informacji wobec oflagowców 1949–1956
21 Březen 2012 Blues party w Grodkowie